راهنمای گردشگری در شهر پاریس 2016 - دی 94

یکشنبه 13 دی 1394  04:55 ق.ظ

قدم زدن در شانزه لیزه و عطر یک قهوه فرانسوی خالص شاید یکی از سرگرمی های هر گردشگری باشد که پاریس را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده است.
هفته نامه اوقات خوش - بهار سلیمانی: قدم زدن در شانزه لیزه و عطر یک قهوه فرانسوی خالص شاید یکی از سرگرمی های هر گردشگری باشد که پاریس را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده است. پاریس، پایتخت فرانسه یکی از مهدهای تمدن است که به دلیل زیرساخت های مناسب هر ساله میزبان گردشگران و رویدادهای فرهگی بسیاری در دنیاست.

راهنمای گردشگری در شهر پاریس 2016 - دی 94

 این شهر که یکی از ارزان ترین مقاصد گردشگری فرهنگی دنیا شناخته می شود، هر ساله پذیرای حدود 30 میلیون گردشگر است. این پایتخت زیبا علاوه بر داشتن جاذبه های طبیعی و فرهنگی مختلف هر گردشگری را به سوی خود می کشاند. جاذبه هایی مانند موزه ها و عمارت های باشکوه، کتابخانه های قدیمی و کافه های معروف و خیابان های کافه محور که بعضی از آنها را در این گزارش معرفی می کنیم.

مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو

یکی از مراکز فرهنگی پاریس، مرکز ملی هنر و فرهنگ ژرژ پمپیدو است که در محل بوبور به خواست ژرژ پمپیدو، رئیس جمهور وقت فرانسه ایجاد و تبدیل به مرکزی برای آفرینش هنرهای مدرن و معاصر شد. ژرژ پمپیدو یکی از شخصیت های ادبی و هنری شاخص فرانسه نیز بود و فرودگاه بزرگ پاریس نیز به نام او نامگذاری شده است.

گذر از خیابان ها، موزه ها و قهوه خانه ها

 این مرکز یکی از پربازدیدترین مراکز فرهنگی پاریس است. آنچه این مرکز را مشهور ساخته علاوه بر نمای سازه، مجموعه هنرهای مدرن دنیا و سالن های نمایش و سینما و... است که فرصتی فراهم کرده تا بتوانیم پاریس را از زاویه ای دیگر ببینیم.نمای منحصر به فرد

نمای داخل مرکز پمپیدو به همان اندازه نمای خارجی حیرت آور است. این مرکز در ساختمانی قرار گرفته که پس از بازدید معماری آن را هیچ گاه فراموش نخواهید کرد. ساختمان مرکز پمپیدو که توسط ریچارد راجرز و رنزو پیانو در دهه 70 میلادی طراحی شده است، کانال کشی، دودکش و پله برقی که معمولا در معماری های سنتی پنهان بود را در معرض دید گذشته و نمای خارجی بدیع و پرحاشیه ای را پیش رو همگان قرار داده است.

 برخی منتقدان این نما را به نمای یک پالایشگاه نفت در مرکز شهر تشبیه می کنند. تمامی گردش ترافیکی به بخش جلویی مرکز منتهی می شود: لوله های بیرونی رنگ شده، پدیده ای منحصر به فرد از ساختمان ساخته اند. لوله های تهویه به رنگ آبی، لوله های آّب به رنگ سبز و خطوط برق به رنگ زرد درآمده اند.

گذر از خیابان ها، موزه ها و قهوه خانه ها

آسانسورها قرمزند، کانال کشی های سفید هم پوشش های تهویه بخش های زیرزمینی است. حتی تیرک های فلزی ساختمان نیز قابل مشاهده اند. بدین ترتیب فضای قابل توجهی در داخل حفظ شده است. فضای داخلی این عمارت شامل موزه هنرهای معاصر، کتابخانه، مرکز نمایش و سینماست که توانسته تمام انتظارات را برآورده سازد.

پس از بازسازی مجدد در سال 2000 فضای موزه ها بزرگ تر شد و رستوران نیز به آن اضافه شد. اعمال این تغییرات امکان نمایش آثار و نمایش های بیشتر در زمینه حرکات موزون، تئاتر و موسیقی را فراهم آورده است. علاوه بر این فضای اختصاص یافته به جوانان نیز با گالری جدید کودکان گسترش یافت؛ در گالری کودکان همه ساله دو نمایشگاه برگزار می شود.

راهنمای گردشگری در شهر پاریس 2016 - دی 94 2

از دسامبر 2003 فضای شماره 315 در طبقه اول، ضلع جنوبی مرکز، پیش از گالری جنوبی، در فضایی به مساحت 315 مترمربع پذیرای هنرمندان معاصر است. به خصوص در همین مکان است که هر سال جایزه مارسل دوشان (Marcel Duchamp) اعطا می شود. نمای این مرکز در نظر اول شما را به یاد مسیرهای پرپیچ و خم می اندازد چرا که فضایی پیچیده، مسحورکننده دارد که پس از بازدید تا همیشه در خاطر شما می ماند.

http://zeot.org


نوشته شده توسط: حمید رضا رنجبران | آخرین ویرایش:یکشنبه 13 دی 1394 | نظرات() 

برچسب ها: راهنمای گردشگری ،
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات